karbon film , karbonik film , halı ısıtma , parke ısıtma , ayak ısıtma , zemin ısıtma , ılık zemin , ayna ısıtıcı , halı soba
Anasayfa Isıtma Folyosu Isı Yalıtımı Termostatlar  
ANA SAYFA  
Karbon Film Nedir?  
Karbon Film Çeşitleri  
Kullanım Yerleri  
Parke Altı Isıtma  
Halı / PVC altı Isıtma  
►Yat Yerden Isıtma  
►Sertifikalarımız  
►Ayna Buğu Önleme  
►Ev Isıtma  
►İşyeri Isıtma  
►Film Altı Yalıtım  
►Termostatlarımız  
►Isıtma Panoları  
►Cami Halı Altı Isıtma  
Sera Isıtma  
Kış Bahçesi Isıtma  
►Balkon Isıtma  
Halı Soba  
►Ayak Sobası  
►Biber Kurutma  
Karbonik Radyatör  
►Cami Isıtma Şartnamesi  
►Montaj/Kullanım Klavuzu  
►Ana Okulu Isıtma  
Butik Otel Isıtma  
Yerden Isıtma Sistemleri  
Yerden Isıtma Nedir?  
►Karbon Film ve Sağlık  
Hizmet Standartlarımız  
E-Bröşürler(PDF)  
Yeni Ürünler  
Hizmetlerimiz  
Hakkımızda  
Diğer Sitelerimiz  
►Basında Firmamız.  
Bayilerimiz  
Referanslarımız  
Sık Sorulan Sorular  
   

 

 
   
   
yerden ısıtma çözümleri  
   
   
   
   
 

 

 Karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma , ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

  ..... Sektörde 23 Yıllık Tecrübe ve Güven...

Karbon Isıtma Filmi ile Yat Isıtması

parke altı ısıtmada eksiksiz ürünler

 

 Kapalı ve yarı kapalı mekanların ısınmasında en yüksek konfor yerden ısıtma ile sağlanır. Çünkü en fazla üşüyen yerimiz ayaklarımızdır. Ayaklarımız ısındığında ortam sıcaklığı daha düşükde olsa ısınma hissi uyanır. Klima yada radyatörlü sistemlerinde ayaklarımız ısınsın diye ortam sıcaklıklarını 26-28 C lere çıkartırız ki ayak sıcaklığı 18-20 C.ye ulaşsın. Yerden ısıtmada taban sıcaklığı 28 C civarındadır.Buda tatlı bir sıcaklık demektir.Bastığımız yerlerde ılık bir zemin konforu hissedilir.

 Yat Zemin Isıtma Filmi : Halı, parke, PVC gibi zeminlerde kullanılır.

 110 - 230-240 -300 - 450 W/m2 gücünde filmler kullanılmaktadır. 110 W/m2 ısıtıcı filmler çok iyi yatlarda veya sadece ılık zemin amaçlı  kullanılmalıdır.  

yat yerden ısıtma

 Yatlarda ısıtma filmlerinin altına yalıtım uygulanmalıdır. Yalıtım tipi ısıtıcı filmin gücüne bağlıdır. 300 Watt / m2 'ye kadar bir tarafı aluminyumla kaplanmış PE yalıtım kullanılması yeterlidir.

 Keçe türü yalıtım malzemeleri karbon filmli ısıtıcılar için çok iyi sonuç vermez. Karbonik filmler infrared teknolojisi ile çalışır , infrared ışınlarının zemin altına geçmemesi için bir aluminyum tabakaya ihtiyaç vardır.

 Tek başına PE yalıtım yada keçe gereken yalıtımı yapamaz.

       

yat ısıtma termostatı

 Karbon ısıtma filmleri son derece güvenlidir. Montaj şartnamesine göre yapılmış bir montajın hiçbir riski yoktur. Karbon filmler direkt 220 Volt elektrikle beslenmelerine rağmen hiçbir yangın tehlikesi yoktur bunun nedenide ısıtıcı filmlerin elektrik bağlantılarının filmin sadece uç bölgesinden yapılıyor olmasıdır. Filmin enine iki ucu arasındaki mesafe 50 yada 80 cm.dir. Yani elektriğin faz hattıyla nötr hattı arasındaki mesafe filmin eni kadardır.

 Isıtıcı filmlerin besleme kablolarının iyi seçilmemesi durumunda kablo yanma riski oluşur. Yada ısıtma filmine iyi yalıtımlı montaj yapılmazsa yangın riski oluşur.

       

yat döşeme ısıtması

  Karbon ısıtma filmlerimiz 220 Volt ile beslenir. Elektrik bağlantısı termostat üzerinden yapılır. Ayarlanmış olan sıcaklığa gelince sistem otomatik olarak duracaktır. Odanın ayarlanan değerin altına düşmesi halinde tekrar ısıtma otomatik olarak açılır.

 Parke altı ısıtmada 230 watt/m2 üzerindeki güçlerde filmleri kullanmıyoruz. Hızlı ısınma ve soğumadan dolayı parkelerde ses oluşabilir , hatta ısıya dayanıklı parke değilse bozulmalar bile oluşabilir.

 Karbon Filmle Yat Isıtmanın Avantajları

 1. Çok hızlı ısınma

 2. Çok homojen ısı yayılımı

 3. Termostat ile kontrollu ısıtma

 4. İstediğiniz anda istediğiniz mekanı istediğiniz sıcaklık değerinde ısıtma

Parke Altı Karbon Film Döşemede Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 Karbon filmle parke altı ısıtma pratik bir uygulama olmasına rağmen dikkat edilecek önemli noktalar vardır.En uygun parke türü geçme olarak monte edilen parkelerdir. Eğer yapıştırma yapılacaksa bu durumda ısıtıcı film üzerine 2-3-4 mm kalınlığında kontrplak türü bir malzeme ile kapatılıp üzerine yapıştırma parke uygulanır. Film üzerine direkt parke yapıştırılmaz.

Eğer iyi bir genleşme payı bırakılmaz ise ısınmadan dolayı parkelerde genleşme sesi oluşur. Buda rahatsızlık verebilir.Isınma ve soğuma esnasında yerden ısıtmaya uygun olmayan parkelerde bu sesler oluşabilir.

 Taş cinsi seramik cinsi malzeme altında karbon film uygulamak çok zorlu bir işlemdir. Maliyetler iki katına çıkmaktadır.Bu tür yerlerde kablolu ısıtma sistemimizi önermekteyiz.

 

KURULUŞ : 1998

Karbon film ile zemin ısıtma , parke ısıtma , Türkiyenin her yerine satış ve montaj

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.45 -17.45 Cumartesi : 09.00-13.00

.

Uygulama alanınızı ayrıntılı olarak yazıp bizden teklif isteyebilirsiniz.

.
>Zeytin Yağı Tankı Isı Koruma >Boru Hattı Isı Koruma >Manyetik Alan Koruma Filmi
>Tank Isı Koruma >Küçük Evler İçin Isıtma Çözümleri >Kablolu veya Karbon Film Tercihi
>Ürün Sipariş Süreci >Karbon Isıtma Nerelerde Uygulanır? >Karbon Film Elektrik Tüketimi Ne Kadardır?
>Film Altına Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? >Çocuk Odası Zeminden Isıtma  
 
.