karbon film , karbonik film , halı ısıtma , parke ısıtma , ayak ısıtma , zemin ısıtma , ılık zemin , ayna ısıtıcı , halı soba
Anasayfa Isıtma Folyosu Isı Yalıtımı Termostatlar  
ANA SAYFA  
Karbon Film Nedir?  
Karbon Film Çeşitleri  
Kullanım Yerleri  
Parke Altı Isıtma  
Halı / PVC altı Isıtma  
►Yat Yerden Isıtma  
►Sertifikalarımız  
►Ayna Buğu Önleme  
►Ev Isıtma  
►İşyeri Isıtma  
►Film Altı Yalıtım  
►Termostatlarımız  
►Isıtma Panoları  
►Cami Halı Altı Isıtma  
Sera Isıtma  
Kış Bahçesi Isıtma  
►Balkon Isıtma  
Halı Soba  
►Ayak Sobası  
►Biber Kurutma  
Karbonik Radyatör  
►Cami Isıtma Şartnamesi  
►Montaj/Kullanım Klavuzu  
►Ana Okulu Isıtma  
Butik Otel Isıtma  
Yerden Isıtma Sistemleri  
Yerden Isıtma Nedir?  
►Karbon Film ve Sağlık  
Hizmet Standartlarımız  
E-Bröşürler(PDF)  
Yeni Ürünler  
Hizmetlerimiz  
Hakkımızda  
Diğer Sitelerimiz  
►Basında Firmamız.  
Bayilerimiz  
Referanslarımız  
Sık Sorulan Sorular  
   

 

 
   
   
yerden ısıtma çözümleri  
   
   
   
   
 

 

 Karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma , ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

  ....... Sektörde 22 Yıllık Tecrübe ve Güven...

Karbon Isıtma Filmi Sık Sorulan Sorular

karbon ısıtıcı folyo ile zeminden ısıtma

1. 100 m2 büyüklüğünde bir evim var, karbonik ısıtma sistem maliyeti ne kadar tutar?

 Yer döşemesi parke veya duvardan duvara halı. Döşeme altı isteniyor

Bu büyüklükte bir evde genellikle yaklaşık 100 mt/tül kuru zemin (parke, halı vb) vardır.

Döşeme altı standart çözüm: ortalama fiyat ( 2020 birim fiyatlarından )

 

Malzeme

Miktar

Yalıtım

100 m2 , XPE 5 mm

Isıtıcı Film (kuru)

100 mt/tül

Elektronik Kontrol

5 bağımsız termostat ( DEVI marka )

G.Gider ve montaj mlz.

100 birim

Montaj

100 m2

TOPLAM

12000 TL + KDV

Fiyatlara KDV dahil değildir. Fiyatlar izmir için geçerlidir. Diğer illerde genel gider ve ulaşım ilave edilir.

Isıtılacak yer bir kreş ise, daha fazla ısıtıcı film döşenmesi tavsiye edilir.
İzolasyonlu bir bina içindir.Isı kaybı daha yüksek ise film miktarı artacağından yatırım maliyeti yükselecektir.
Termostatlara elektrik beslemesi işveren tarafından yapılır.Banyolarda film uygulaması tabana yapılmaz sadece ayna arkasında yapılabilir.

Karbon ısıtma filmleri ıslak hacim iye adlandırdığımız banyo , mutfak gibi alanlara döşenmez. Sadece halı altı , parke altı yada PVC döşeme altına uygulanır.Seramik yada taş döşeme malzemesi için kablolu elektrikli yerden ısıtma sistemimizi kullanmaktayız.

Özellikle çocuk odaları , kış bahçeleri , kapalı balkon ısıtılması , cafe , bar , restoran ısıtılmasında çok ekonomik bir çözümdür. İstenen bölge istenildiği kadar ısıtılır. Tam termostat kontrolludur. Makina dairesi ve tesisat gereksinimi yoktur. Isıtıcı filmlerimiz 15 saniyede kendini ısıtmaktadır. İstenildiği kadar ısıtma yapar. Oda sıcaklığını ister 20 C , isterseniz 26 C yapın , bu tamamen sizin elinizde. Hangi sıcaklık sizin konfor sıcaklığınız ise termostatdan ayarlayın.

   

2. Ürün ne kadar enerji tüketiyor? Eve kaç m2 döşemek lazım?

karbonik ısıtıcı montajı

 Zemin ısıtması için kullanılan standard ısıtıcılar 180 W/mt gücündedir. ( 230 Watt/m2)

Bunun dışında özel amaçlı uygulamalar için 100-1.100 W/m2 gücünde, genişliği 10-100 cm arasında değişik ısıtıcı filmler üretilmektedir. Örneğin saunalar için üretilen filmler 600-700 W/m2 gücündedirler.

Standard üründen 30 m2 döşendiğinde 5,4 kW gücünde ısı kaynağını eve dağıtmış olursunuz.

Ev veya işyeri farketmez, ısı yalıtımı iyi ise az döşeyerek ortamı ısıtabiliriz. Yalıtım iyi değilse, ısıtıcıları tüm zemine dağıtmak gerekir.

Ancak yerden ısıtma konforunu alabilmek ve sağlıklı bir ısıtma yapmak için zeminin %50-80 kadarı ısıtıcı filmle döşenmelidir.

Isıtılacak yer bir kreş ise, daha fazla ısıtıcı film döşenmesi tavsiye edilir.

Isıtma filmlerimiz ısı kaybına göre seçilmelidir. Daha soğuk bölgeler için daha fazla ısıtıcı film döşenir.

 

3. Ortalama bir evin aylık elektrik faturası ne kadar olur?

Bu konuda hiç kimse kesin konuşamaz. Ancak komşunuzla kıyaslayabilirsiniz.

Ödediğiniz fatura dışarı kaybettiğiniz ısıya karşılıktır. Bunun da iki unsuru vardır:

1- Birim fiyat
2- Tüketim miktarınız

Ülkemizdeki en ucuz enerji kaynağı doğalgazdır. Doğalgaz birim fiyatı yaklaşık 17 YKr/kWh iken, elektrik birim fiyatı 70 YKr/kWh'dir. Buna rağmen infrared yerden ısıtma doğalgaz ile rekabet edebilir.

NASIL?

Normal bir ev ısıtmasını dikkate alırsak, diğer sistemlere göre infrared yerden ısıtmanın dört avantajı vardır:

1- Baca yoktur, faturadaki her kuruş evin içine ısı olarak girer.

2- Yerden ısıtma yaparken daha az enerjiye ihtiyaç duyarız.

Daha yüksek zemin sıcaklığında bile, infrared yerden ısıtmada ortam sıcaklığı daha düşüktür. Ortam sıcaklığındaki her bir derecelik düşüş faturaya % 5-8 oranında yansır.

Infrared yerden ısıtma, petekli ısıtmalara göre % 30-40 daha az enerji tüketir.

3- İklimlendirme standarddır. Odaları, mutfağı, salonu ayrı sıcaklıklara ayarlayabilirsiniz. Geniş evlerde (+150 m2) de yaklaşık aynı sayıda insan yaşamakta, çoğu evde evhanımları gün boyu yalnız kalmaktadır. Uzun süre kullanılmayan bölümleri örneğin 15 C'ye elektronik olarak ayarlayabilir, daha fazla tasarruf yapabilirsiniz. Üstelik ısınma konforundan vazgeçmeden.

4- Hızlıdır. Kaloriferli veya sıcak sulu yerden ısıtmalı sistemler gibi tüm gün yanmak zorunda değildir. Açıldıktan sadece 5-6 dakika sonra parkeyi, 10 dakika sonra karoyu ve 3 dakika sonra halıyı ısıtır. Telefonla devreye girebilen modelleri de vardır. Siz evde değilken, boş yere küresel ısınmazsınız.

Bu dört avantajı sayesinde, infrared yerden ısıtma en zorlu rakibi olan doğalgazın yarısından az enerji tüketerek ödeyeceğiniz faturayı aynı seviyeye getirir.

Doğalgazın tüketimine 100 YTL dersek:

Ortam

Doğalgaz

Radyatör

Infrared
Yerden Isıtma

Küçük Evler

100

140-180

Büyük Evler - Villalar

100

120-160

Yüksek Tavanlı Yerler (Alışveriş Merkezleri, Otel Girişi, vb)

100

60-80

Camiler, Spor Salonları

100

20-30

 

Alan genişledikçe veya tavan yükseldikçe Infrared Yerden Isıtma en ekonomik ısıtma olmaktadır. Klasik sistemler tavanı, kubbeyi ısıtırken; Infrared Yerden Isıtma insanların kullandığı zemini ve küçük bir hacimi ısıtır.

Cami ve spor salonu gibi hem yüksek tavanlı ve hem de kısa süreli kullanılan yerler için çok daha ekonomiktir.

 

4. Ürünü duvar ve tavana ekleyip kullanabilir miyim?

Karbon ısıtıcı filmlerin esas kullanım yeri döşeme altı, yani zemindir. Ancak çok ince olması sebebiyle duvara veya tavana da monte edilebilir. Alçıpan panellerin içine veya restoranlarda görülen ağaç lambiri giydirilmiş kolonlara veya restoran masalarının yaklaştığı duvarlara da yerleştirilebilir.

Duvar yada tavan uygulamalarında da termostat kullanılmalıdır. Termostat sensörü vasıtası ile kaplama altı sıcaklığına sınırlama getirilmelidir.Duvar uygulamalarında 300 Watt/m2 yada 450 watt/m2 ısıtıcı filmlerin kullanılması tavsiye edilir.

Ortamı ve kişileri ısıtmadan başka bir amaç yoksa, duvar ve tavanlar için standard ısıtıcı (230 W/m2) yetersiz kalır. Infrared sobaların uzaktan ısıtma etkisi amaçlanıyorsa daha güçlü ısıtıcılar, örneğin sauna modeli kullanılabilir.

Ürünün çıplak olarak kullanılmaması, bizden veya en yakın bayiden destek alınması ve ortak bir çözüm üretilmesi en iyi yoldur.

 

5. Bildiğimiz infrared sobalara hiç benzemiyor, açıklar mısınız?

Infrared kızılötesi anlamına gelir.Far infrared uzak kızıl ötesi anlamına gelmektedir.

Yaygın olarak bilinen infrared sobalar bizim ürünlerimize göre daha yüksek frekansta çalışır.

Klasik infrared sobalar infrared bandın yüksek frekanslı kesimindedir. Bu nedenle adı "infrared (kızıl ötesi)" olduğu halde, sobanın "red (kızıl)" ışığını görebiliyoruz. Tam anlamıyla infrared olsaydı, bizim ısıtıcılarımız gibi herhangi bir ışık saçmazdı.

Bizim ısıtıcılarımız "far infrared (uzak kızıl ötesi)" bandında çalışır ve bu nedenle ışık saçmaz.Enerjisinin tamamına ısıtma için kullanır. İnfared sobalar bir miktar enerjiyi ışık yaymak için kullanır bu nedenle ısıtma verimleri daha düşüktür.

 

6. Elektrik çarpar mı? Su basarsa ailecek çarpılır mıyız?

Ürünlerimiz yanmaya ve çarpmaya karşı garantilidir. ( Termostat / sensör kullanılırsa ve montaj tarafımızdan yapılırsa )

Elektrik girişlerinin tümünde kablolar ısıtıcı üzerinde bulunan bakır hatlara lehimlenmekte ve üstü kauçuklu kontak bandı ve PVC yanmaz bant ile iki defa kapatılmaktadır. Normal bir insan kuvvetiyle kablo bağlantısının kopması veya bozulması mümkün değildir.

Kablo girişleri su geçirmez derecede güvenlidir. Bu nedenle üstüne su sıçramasından veya bir defa su basmasından etkilenmez. Milyonda bir ihtimal küçük bir kaçak olması durumunda ısıtıcının bağlı olduğu termostat veya kontrol panosu devreyi anında keser.

Su basması durumunda en yakın yetkili bayi çağırılmalı; ısıtıcılar, bağlantı noktaları ve tesisat incelenmelidir. Su basması halinde döşeme muhtemelen bozulmuş olacaktır. Halı veya parkeler kaldırılır, teknik elemanlarımız kontrolünde ısıtıcılar açılarak zeminin kurutulması hızlandırılır. Teknik onay verildikten sonra, döşeme tekrar kapatılabilir.

Bütün elektrikli ısıtıcılar kadar elektrik riski taşır. En büyük önlem binaya kaçak akım rölesi taktırmaktır.Bu durumda en küçük bir risk kalmamaktadır.

Isıtıcı karbon filmlerimiz nano teknoloji ürünüdür ve içerisinde besleme hattı hariç herhangi bir resiztans ve kablo bulunmamaktadır. Filmlerin sadece kenar bölgesinde bakır kollektör mevcuttur. Kablolar rezistans görevi görmediğinden manyetik alan oluşturmaz ve çok sağlıklı bir ısıtma teknolojisidir.

 

7. Evimin tamamını döşetirsem elektrik tesisatım kaldırır mı?

Ortalama bir eve yaklaşık 80 mt ısıtıcı döşendiği düşünülürse, sistemin toplam kurulu gücü 14.40 kW olur.

Buzdolabı, aydınlatma yanında arada bir kullanılan çamaşır ve bulaşık makinaları, ütü, fırın vb dikkate alınırsa, zaten ortalama 5-6 kW güce evin ihtiyacı vardır. Bu nedenle, tüm ısıtıcıların aynı anda çalışmaması gerekir.

Kullanmakta olduğumuz dağıtım panoları
1- Kendisine verilen gücü dağıtır, ayarına göre en soğuk ısıtıcıları çalıştırır. Panoya ne kadar güç verildiyse o kadarını kullanır.
2- Sigorta vazifesi görür.
3- Dijital termostat vazifesi yapar, sıcaklık ayarları yapılabilir.

Eski evlerin elektrik tesisatında revizyon yapmak gerekebilir. Günümüzde yapılan evlerin elektrik tesisatları bu sistemi kaldıracak güçtedir. Yalıtımı iyi yapılmış evlerde daha az güç gerekir.

Firmamızın teklif mektubundaki güce göre uzman elektrikçinizin evin tesisatını kontrol etmesi gerekir. Verilen gücü kaldırıyorsa sistem kurulmalıdır, eğer güç için yeterli besleme yoksa elektrik sisteminde tadilat yapılması gerekir.

Yeni yapılan binaların çoğunluğunda elektrik beslemesi trifaze ve yeterli gücü karşılayacak özelliklerde olmaktadır. Eski binalarda karbon ısıtma filmlerini uygulamak besleme yetersizliği nedeniyle daha zor olmaktadır. Bu durumda bazı odalara zemin ısıtma filmi uygulanabilmektedir.

eksiksiz ürün ile tam ısıtma

8.Zemin ısıtma filmini sadece çocukların odasına döşemek istiyorum mümkün mü?

Infrared yerden ısıtmayı kısmi olarak evin bir bölümüne döşetebilirsiniz.

- Çocuk veya yaşlı odası
- Camekanlı balkon
- Villanın zemin katı
- Köy evinin misafir odası
gibi yerlerde kısmi olarak ısıtma ihtiyacı veya takviyesi gerekebilir.

Kısmi uygulamalar daha basit ve ucuzdur.

 

9. Isıtıcıları çıplak olarak, üstüne hiç bir kaplama yapmadan kullanabilir miyim?

Isıtıcıları üzerinde döşemesiz veya etrafında kumaş, tahta vb malzemelerin koruması olmadan kullanmanız tavsiye edilmez. Çıplak olarak kullanılırsa dış etkenlerle veya üzerine basılmasıyla yıpranır, ömrü kısalır ve riskli hale gelebilir. Bu tür kullanımlar için garanti verilmez.

Parça olarak kullanılacaksa bunun bir risk taşıdığını bilmeniz gerekiyor. Bu durumlarda kullanım için sizden taşınan riskler için taahhütname alıyoruz. Bunları bilerek bu şekilde kullanmanın ne gibi riskler taşıdığını bilmeniz gerekiyor.

Karbon ısıtıcı filmler için montaj ve kullanım klavuzu firmamız tarafından hazırlanmıştır.

Yazılı dökümanı inceledikden sonra ısıtıcı film siparişi vermenizi tavsiye etmekteyiz. Sistem sonuç olarak elektrikle beslenen bir sistemdir ve risk taşımaktadır.

 

10.Bizim bölgemiz çok soğuk, evimi ısıtır mı?

Dış ortam çok soğuk ise öncelikle iyi bir yalıtım yapmanız gerekir.

Isı sürekli dışarıya kaçıyorsa, diğer ısıtma sistemleri de derdinizi çözmeyecektir. Bol odun-kömür veya doğalgaz yakma yoluna giderseniz hem çok para ödersiniz, hem de Küresel Isınmayı arttırırsınız.

Bütün ısıtma sistemlerinin amacı binadaki ısı kayıplarını karşılamaktır, eğer sizin ısı kaybınız fazla ise fazla bedelle ısınacaksınız demektir. Isıtma sistemi ne olursa olsun öncelikle ısı kayıplarını azaltmalısınız. Hiçbir ısıtıcı bir mucize değildir. Yerden ısıtmada ayak bölgesi öncelikle ısıtıldığı için diğerlerinden daha az tüketime sahiptir.

Infrared yerden ısıtmanın diğerlerine göre bir üstünlüğü de, soğuk ortamda bile ısıtıcının üzerinde durmanız halinde sizi ısıtabilmesidir. Ancak yalıtımı kötü bir evde ısınsanız bile maliyeti çok yüksek olur.

 

11. Fabrikada lokal alttan ısıtma yaparak çalışanları ısıtabilir miyim?

İşçiler hat halinde çalışıyor veya fazla yer değiştirmiyorlarsa, sadece onların durduğu alanı ısıtmak çok ekonomik olur. Makina ve işçi yerleşimine göre parke altı kısmi döşeme yapılabilir. Firmamızda paket 40*60 cm boyutlarında hazır ayak sobası şeklinde ısıtıcı tahtamız mevcutdur , eğer bu ölçü yeterliyse her kişiye birer tane alınabilir. Ayak sobasının toplam gücü 50 Watt.dır.

Fabrika ortam sıcaklığı 10-12 C bile olsa, işçilerin durduğu hat altındaki ısıtıcılar üzerinde duranları rahat ettirecek derecede ısıtır.

Bu durumda geniş fabrika ortamını değil, sadece çalışanları ısıtırsınız.

Örneğin 100 kişinin çalıştığı bir Dikimhanede ısıtma tesisatı döşenmeden, her bir çalışanın ayak altına

 Sıcak Tahta konularak da ısıtma sağlanabilir.

Günde 10 saat kullanılsa:

100 kişi x 50 W x 10 saat x 30 gün = 1.500 kWh = ~1050 YTL aylık elektrik faturası ödenir.

100 kişilik bir fabrikada, bu fiyata hiç bir ısıtma sistemi ile konforlu bir ısınma sağlanamaz.

Özellikle yüksek tavanlı fabrikalarda yerden ısıtma sistemleri rakipsizdir.

 

12. Camilerde nereye döşeniyor? Cemaat gelmeden kaç dakika önce çalıştırılmalı?

Camilerin ısıtılmasında karbon halı altı ısıtıcılarımız çok iyi sonuç vermektedir.Camileri başka bir ısıtma sistemi ile ısıtmamız imkansızdır. Çünkü ısınan hava kubbeye doğru yükselmekte ve cemaati ısıtamamaktadır. Birçok camide onlarca Kw gücünde klima ve radyatör kullanılmasına rağmen cemaat ısınamamaktadır. Konerji mühendislik halı altı karbon ısıtıcı filmleri ile cemaat ısıtılmaktadır. Kubbeye gereksiz enerji gönderilmemektedir. Karbon filmlerimizin namazdan 15 dakika önce açılması cemaatin ısınması için yeterli olmaktadır.

Beton zemin veya tahta üzerine yalıtım serilir. Yalıtımın üzerine, cami halısının tam altına ısıtıcılar konur.

Bu nedenle, 2-3 dakika içinde halı sıcaklığını 10-12 C'den, 20-25 C'ye yükseltir.

Cemaat gelmeye başladığında açılsa yeterli olur.

Çok soğuk günlerde vakit aralarında kısık ayarda tutulması (15 C gibi) gerekebilir.

Yaz-Kış haftada bir gün, örneğin Cuma namazı öncesi tüm saflar açılarak en yüksek sıcaklığa gelene kadar 15-20 dakika çalıştırılırsa, halıların hijyenine katkıda bulunur ve kokuları giderir.

 

13. Yer sıcak olunca ayaklarımız şişmez mi?

Yerden ısıtma sistemleri hakkındaki söylentilerden birisi de budur.

Normal bir ortamda ihtiyaç duyulan zemin sıcaklığı en fazla 25 - 28  C'dir. Bahar aylarında bile ayaklarımız daha sıcağı görmekte, ayakkabı içinde yazları 45-50 C'yi bile bulmaktadır. Kışın ısıttığımız bir zeminde sistemi yüksek ayara getirip 30 C'yi geçirmediğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız.

Infrared yerden ısıtma sisteminde ayaklara gelen ısının rahatlatıcı bir etkisi vardır. Ayak ağrılarını giderir ve vücuda canlılık verir. Bu sadece "far infrared" ısıya ait bir özelliktir.Filmlerimizin içinde ısıtıcı rezistans olmadığından manyetik alan kesinlikle oluşturmaz bu nedenle tedavi amaçlı olarak bile kullanılmaktadır.

 

14. Yeri ısıtınca toz böceklerini ve bakterileri arttırmaz mı?

Diğer  ısıtma sistemlerinde bu sık karşılaşılan bir sorundur.

Yapılan incelemelerde "far infrared" ısının toz böceklerini (mite) ve bakterileri azalttığı görülmüştür.

Halı türü malzemeler mikrop üremesi için ideal şartları oluşturur. Yerden ısıtmada halı kullanılıyorsa film yüzey sıcaklığı arada bir yükseltilerek bu mikropların halılardan temizlenmesi sağlanabilir. Diğer ısıtma türlerinde özellikle halılarda çok fazla bakteri ürer ve bunu önlemeniz çok zordur.

 

15. Sadece ısıtmaz, sağlıya yararlı yazılmış. Ne gibi bir yararı var?

Sağlığa yararı iki türlüdür:

1- Ortamı temizleyici etkiye sahiptir.

2- Hücreleri canlandırır.

Far infrared ısı, insanın yaydığı ısı ile aynı frekanstadır. Her ikisinde de ısı kaynağı karbondur. Karbon ısıtıcı filmlerimiz manyetik alan oluşturmaz.

Bu nedenle

1- Uykuyu açar, vücuda canlılık verir
2- Ağrıyan, ezilmiş, kasılmış dokuları gevşetir
3- Romatizma ve kireçlenme şikayetlerini azaltır
4- Ayak mantarını, pişiği ve kokusunu giderir

Sağlık açısından tek sakıncası vardır. Hamileler ısıtıcı ile uzun süreli yakın temastan kaçınmalı, örneğin Sıcak Minder'e oturmamalıdır. Metabolizma aktivitesinin artması sebebiyle, bebeğin normalden daha fazla büyümesine yol açabilir. Zemindeki ısıtma hafif derecede olduğundan bu ölçüde etkilemez. Aynı sakınca klasik infrared sobalar için de bir ölçüde vardır.

 

16. Karbon ısıtıcı kendim döşeyebilir miyim ?

Karbon ısıtıcılar 100 mt.lik rulolarda satılmakta ve her 25 cm.de bir kesilebilmektedir. Öncelikle döşeme yapmak istediğiniz alana 80 cm eninde olan bu ısıtıcılara göre yerleşim planı yapmalısınız. Amacınız ılık zemin ise ısıtıcılar arasında belirli miktar boşluk bırakabilirsiniz.

karbon ısıtıcı montaj şeması

Öncelikle bütün zemine ısıya ve basmaya dayanıklı XPE yalıtım sereceksiniz. Üzerine plandığınız şekilde karbon ısıtıcıları sereceksiniz. Odanın uygun yerine zeminden 150-160 cm yüksekliğe termostat montajı yapılmalıdır. Termostat oda veya oda-zemin sensörlü ve 15 -16 A olmalıdır.

Isıtıcı folyoların kenarlarında bakırlar bulunmaktadır . Bu bakırlara kablolar lehimlenmelidir. Lehimleme kontrol edildikten sonra termostata bağlantı yapılır.

 

17. Karbon ısıtıcıyı termostatsız kullanabilir miyim ?

Kesinlikle kullanılmaz. Bu durumda büyük bir risk almış olursunuz. Kullanılacak termostat hem sistem yükünü karşılayacak güçte hem de zemin sensörlü olmalıdır.

karbon ısıtıcı folyo için termostat montajı

karbon ısıtıcı termostat

 

18. Sadece zemini ılık tutmak istiyorum. Mümkün mü ?

Bu durumda 110 W.lık ürün daha uygundur. Zemin sıcaklığınızı 15 C ile 27 arasında tutabilirsiniz. Ilık zemin olarak yapılan düşük wattlı ürünlerde binada ek bir ısıtıcı mevcut olmalıdır. Tek başına tam ısıtma için yeterli olmayacaktır. Bu durumda zemin sensörlü termostat kullanmaktayız.

 

19.Isıtıcı filmleri güvenli kullanmak için ne yapmalıyım ?

KARBON FİLM halı , PVC veya Parke ile üzeri kapatılmadan kullanılmamalıdır. Dış etkenlere açık olması hem güvenlik açısından hem de ürün ömrü bakımından sakıncalıdır. Ayrıca üzerine ağır cisim koyulmaması gerekir aksi taktirde bölgesel ısıtma problemleri olabilir. Kesinlikle zemin sensörlü Termostat ile birlikte kullanılmalıdır. Devrede kaçak akım sigortası olmalıdır.

Isıtıcı folyo altında hem yastıklama hem de izolasyon amaçlı ısı yalıtımı kullanılmalıdır. Isı yalıtımı kullanılmadığında hem daha fazla elektrik harcanacak hemde ısıtıcının ömrü kısa olacaktır.

 

20.Nasıl Teklif alabilirim ?

Alan ölçünüzü ( en ve boy ) bize ilettiğinizde hızlı bir şekilde fiyatlandırmasını yaparız. Onay vermeniz durumunda ürünleriniz hazırlanarak kargo veya ambar ile sevkiyat yapılır.

 

 

 

 

KURULUŞ : 1998

Karbon film ile zemin ısıtma , parke ısıtma , Türkiyenin her yerine satış ve montaj

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.45 -17.45 Cumartesi : 09.00-13.00

.

Uygulama alanınızı ayrıntılı olarak yazıp bizden teklif isteyebilirsiniz.

.
>Zeytin Yağı Tankı Isı Koruma >Boru Hattı Isı Koruma >Manyetik Alan Koruma Filmi
>Tank Isı Koruma >Küçük Evler İçin Isıtma Çözümleri >Kablolu veya Karbon Film Tercihi
>Ürün Sipariş Süreci >Karbon Isıtma Nerelerde Uygulanır? >Karbon Film Elektrik Tüketimi Ne Kadardır?
>Film Altına Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? >Çocuk Odası Zeminden Isıtma  
 
.