karbon film , karbonik film , halı ısıtma , parke ısıtma , ayak ısıtma , zemin ısıtma , ılık zemin , ayna ısıtıcı , halı soba
Anasayfa Isıtma Folyosu Isı Yalıtımı Termostatlar  
ANA SAYFA  
Karbon Film Nedir?  
Karbon Film Çeşitleri  
Kullanım Yerleri  
Parke Altı Isıtma  
Halı / PVC altı Isıtma  
►Yat Yerden Isıtma  
►Sertifikalarımız  
►Ayna Buğu Önleme  
►Ev Isıtma  
►İşyeri Isıtma  
►Film Altı Yalıtım  
►Termostatlarımız  
►Isıtma Panoları  
►Cami Halı Altı Isıtma  
Sera Isıtma  
Kış Bahçesi Isıtma  
►Balkon Isıtma  
Halı Soba  
►Ayak Sobası  
►Biber Kurutma  
Karbonik Radyatör  
►Cami Isıtma Şartnamesi  
►Montaj/Kullanım Klavuzu  
►Ana Okulu Isıtma  
Butik Otel Isıtma  
Yerden Isıtma Sistemleri  
Yerden Isıtma Nedir?  
►Karbon Film ve Sağlık  
Hizmet Standartlarımız  
E-Bröşürler(PDF)  
Yeni Ürünler  
Hizmetlerimiz  
Hakkımızda  
Diğer Sitelerimiz  
►Basında Firmamız.  
Bayilerimiz  
Referanslarımız  
Sık Sorulan Sorular  
   

 

 
   
   
yerden ısıtma çözümleri  
   
   
   
   
 

 

 Karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma,ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma,Tavandan Isıtma,Yerden Soğutma,Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

  ......... Sektörde 23 Yıllık Tecrübe ve Güven...

Karbon Isıtma Filmi / Karbonik ısıtıcı film Nedir?

karbonik ısıtma folyosu

 

KARBON ISITICI FİLM İMALATI , ayak ısıtma , zemin ısıtma filmi , ayak ısıtma filmi , parke ısıtma , halı altı ısıtma

 Çok sayıda  katmandan oluşan karbonik ısıtıcı film  ;  her iki uçdaki  bakır şeritlerin arasına  fiber karbon taneciklerinin polietilen iki folyo arasına lamine edilmesiyle imal edilmektedir.

 Karbonik folyo ısıtıcılarımız rezistans ve tel ile değil karbon tanecikleri ile ısıtma yapar.

 Karbon ısıtma filmleri iki ayrı üretim tekniği ile üretilirler. Bunlardan birisi 5 katmandan oluşan ve % 100 karbonlu filmdir. İkinci üretim tekniği ise ortalama % 80 karbonlu PE ısıtma filmidir.

karbon ısıtma filmi

 Kore.den ısıtma filmlerimiz 5 katmandan oluşmaktadır. Filmin ortasında nano teknoloji ısıtma partikülleri bulunmaktadır. 5 yıl garantilidir.  80 cm enindedir. 80 cm*100 cm boyutundaki filmin gücü 180 Watt.dır. Yani 1 mt.de 0,82 Amper akım çekmektedir. Ortalama yüzey sıcaklığı 45 C 'ye ulaşmaktadır. Eğer tamamen kapalı ısı dağılamayan bir ortam yaratılırsa filmlerde kavrulma meydana gelebilir. Montaj ve kullanımda bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 Karbon ısıtma filmleri yüzyıllardır Kore'de uygulanan fizik tedavi sisteminin geliştirilmiş ürünleridir.

Karbon ısıtma filmleri birçok koruyucu katman içerisine sıkıştırılmış karbon - gümüş karışımıdır. Filmlerin kalınlığı 1 mm ve altındadır.

 

Karbon ısıtıcı film çeşitleri

karbon ısıtıcı folyo teknik özellikleri ve çeşitleri

 

Regüleli karbonik ısıtma folyosu

yeni karbonik film

Regülasyonlu karbonik ısıtıcı :

Parke ve halı altı zemin ısıtmada kullanılmak üzere geliştirilmiş ileri teknoloji bir üründür. Karbonik folyo yüzey ısısına bağlı olarak güç değerini düşürmektedir. Bu özelliği sayesinde emsal ürünlerden % 23'e kadar daha az tüketim sağlayabilmektedir.

 

   Regülasyonlu karbonik ısıtıcı konut , ofis , cafe , bar , anaokulu ısıtılması için çok uygun bir üründür. Regülasyon özelliği sayesinde tüketim değerleri daha düşüktür. Sistemde kullanılan parkeler 32.sınıf olması gereklidir. Sistem oda termostatlı ve sensör kumandalı olmalıdır.

  Ürünlerimizi oda bazında projelendirerek hazırlamaktayız. Oda ölçülerinizi bize ilettiğinizde ister montajlı ister sadece ürün isterseniz sonlandırma ve kablolaması yapılmış termostatlı yada isteğe bağlı termostatsız olarak tüm Türkiye'ye indirimli olarak Aras Kargo ile sevk etmekteyiz.

 

Karbonik Isıtma Folyosu montajı

karbon ısıtıcı film montaj şeması

Karbon ısıtıcı montajı ve kullanımda dikkat edilmesi gerekenler;

1. Karbon ısıtıcı folyolar 220 V - 50 Hz. elektrik beslemesi ile çalışırlar. Her 2 uçtan Faz ve Nötr ile bağlantı yapılır.  Tek hat uzunluğu maksimum 14 metredir.

2. Elektrik bağlantı noktaları elektriksel olarak izole edilmelidir.

3. Isıtcı folyonun altına hem ısı yalıtımı hem de ısıtıcı folyo için yastıklama oluşturacak bir ısı yalıtım malzemesi kullanılmalıdır. Isı yalıtımı yanında ürünün daha uzun ömürlü olması sağlanır.

4. Uygun gücü kaldıracak kapasitede bir termostat kullanılmalıdır. Kullanılacak termostat zemin sıcaklığını da ölçecek ve zemin sıcaklığını sınırlayacak özelliklerde sensörlü olmalıdır.

5. Termostatlar kurulu gücü karşılayacak kapasitede olmalıdır.

6. Isıtıcı sistemin üzeri duvardan duvara bir malzeme ile kaplanmalıdır. Parça kaplamalar uygun değildir. Sistem üzerindeki kaplama yerden ısıtmaya uygun olmalıdır.

 

   

 Karbon Filmlerin Özelliklerini Şöyle Sıralayabiliriz.

 1. Bütün ısıtma yüzeyinde aynı sıcaklık , homojen ısı dağılımı

 2. 1 mm.den daha ince ısıtıcı film kalınlığı

 3. Elektronik Termostat kontrolu ile gereksiz harcama oluşturmaz.

 4. En yüksek ısıl konfor

 5. İşletme maliyetinde radyatörlü doğalgaz sistemine rakip

 6. 2 yıl garanti , ortalama 30 yıl ömür ( termostat kontrollü sistemlerde )

 7. Doğalgazın olmadığı yerlerde en ekonomik elektrikli ısınma

 8. Manyetik alan oluşturmaz

 9. En önemlisi ayak sıcak , baş serin...

 

ısıtma folyolarının sıcaklık kontrolü oda termostatları ile sağlanır

Oda Termostatlı Kontrol

Oda termostatlarının kontrolü sayesinde istenilen ortam sıcaklığının sürekliliği ve enerji tüketiminin en aza düşürülmesi sağlanır

   

Her geçen gün daha fazla insan evinde ılık bir zeminin konforunu keşfetmektedir.Karbon ısıtma filmlerimiz ve uygulamalarımız ile gerek evlerde gerekse ofislerde , konforlu döşeme ılıklığı halı , parke , pvc yüzey kaplama malzemesi altında sağlanabilir. Sistem döşeme altında gizlendiğinden görünmez ve oda içinde yer kaplamaz. Tüm zemine eşit olarak dağılan ısı , yaşanması gereken bir konfor ortamı sağlar. Toz toplanmasına neden olacak parçası yoktur.

   

 Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz. Isıtıcı filmlerin her noktası 45-50 C olup, ulaşılan en yüksek sıcaklık da yine 45- 50 C'dir.Tabanda yer sensörleri sayesinde sıcaklığı istediğimiz derecede sabitleyebilmekteyiz.Isıtma filmlerinde kullanılan termostatlar yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. Kullanılan termostatlar 3400-4000 Watt arasında modele göre elektriksel yük taşımaktadır. Her termostata 220 Volt yeterli güçte besleme işveren tarafından yapılmaktadır. Firmamız termostata kadar yada panoya kadar olan bölümden sorumludur. Diğer elektriksel yeterlilikler binanın elektrikçisi tarafından kontrol edilmeli gerekiyorsa güçlendirilmelidir.

KARBONİK ISITMA FİLMLERİ , % 100 KARBONLU ISITICI FİLMLER , AYNA ISITICI , CAM RADYATÖR ISITMA FİLMİ

karbon zemin ısıtma filmi

 Karbon Film ile ısıtma gereken birçok yerde uzun ömürlü , pratik , ekonomik ısıtma sistemi kurabiliyoruz. Özellikle kış bahçeleri , anaokulları, prefabrik konutlar , kapalı balkon , cami halı altı  , çocuk odası , odalarda ılık zemin ,ayna buğu önleme ,spor salonları , masaj odaları , kafe , restoran ve bekçi kulubelerinde kullanımı çok uygun olmaktadır

 Karbon filmlerimiz her türlü kapalı alanın ısıtılmasında kullanılabilir. Sistem tamamen elektrikle çalışır. Bitmiş mekanlarda da uygulanır fakat filmlerin tamamen kapatılması gerekmektedir. Açık olarak filmlerin kullanımı tavsiye edilmez.  Filmlerin altına muhakkak yalıtım yapılmalıdır.Bu yalıtım infrared ışınlarını geçirmeyen ve ısıyı yayabilen türden olmalıdır. Bunu sağlamak için firmamız tarafından özel olarak yalıtım üretilmiştir. PE malzeme üzerine aluminyum film kaplayarak gerekli sağlıklı ısıtma şartlarını rahatlıkla sağlamaktayız

 İnfrared karbon filmlerimiz nerelerde kullanılır ?

 Hertürlü konut ısıtılmasında , çocuk odalarının zeminlerinin ısıtılmasında , oturma odalarında , anaokullarında zemin soğukluğunun giderilmesi ve ısıtılmasında , balkonların kapatılmasından sonra döşeme altından ısıtmada , ofislerde , yüksek yapıların ısıtılmasında ,cami halı altı ısıtmada , spor salonu ısıtılmasında , pvc altında , parke altı ısıtmada , halı altı ısıtmada , kış bahçesi ısıtılmasında , restaurant-bar ısıtılmasında , ayna ısıtılmasında , ayna buğu önlemede , yatak türü üretim yapılan amatör sera uygulamalarında , bitki kurutmada , sebze kurutmada KONERJİ Mühendislik karbon filmlerini güvenle kullanabilirsiniz.

KARBONİK ISITICI FİLMLERDEN YAPILAN ÜRÜNLER VE İMALATLARI ?

Karbonik ısıtıcı filmler ıslak hacimler haricinde ısıtma gerektiren birçok yerde kullanılır.

karbonik ısıtma ürünleri imalat atölyemiz

Karbonik Isıtma Ürünleri

*Ayak Sobası

*Ayak ısıtma pedi

*Halı Soba

*Ayna ısıtma

*Ayna buğu önleme

*Parke altı ısıtma

*Halı altı ısıtma

*Balkon ısıtma

*Ürün kurutma

*Küçük Sera Ürünleri yetiştirlmesi  

       

KURULUŞ : 1998

Karbon film ile zemin ısıtma , parke ısıtma , Türkiyenin her yerine satış ve montaj

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.45 -17.45 Cumartesi : 09.00-13.00

.

Uygulama alanınızı ayrıntılı olarak yazıp bizden teklif isteyebilirsiniz.

.
>Zeytin Yağı Tankı Isı Koruma >Boru Hattı Isı Koruma >Manyetik Alan Koruma Filmi
>Tank Isı Koruma >Küçük Evler İçin Isıtma Çözümleri >Kablolu veya Karbon Film Tercihi
>Ürün Sipariş Süreci >Karbon Isıtma Nerelerde Uygulanır? >Karbon Film Elektrik Tüketimi Ne Kadardır?
>Film Altına Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? >Çocuk Odası Zeminden Isıtma  
 
.